Zespół

ZESPÓŁ CENTRUM OCHRONY DZIECKA I RODZINY

Anna Tuszyńska - dyrektor CODiR  - z wykształcenia pedagog -logopeda, absolwentka wielu szkoleń z zakresu szeroko rozumianej pomocy psychologicznej oraz interwencji kryzysowej, założycielka CODiR, autorka programów profilaktycznych skierowanych na szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, trenerka szkoleń z zakresu problematyki zjawiska przemocy wobec dzieci, przemocy w rodzinie, wsparcia rodziny w kryzysie itp.

Na co dzień koordynator CODiR, terapeuta-konsultant pracujący głównie z dorosłymi, zarządzający strategiami pomocowymi realizowanymi w CODiR. W swojej pracy zakładam, ze w każdym człowieku tkwi potencjał do zmiany,a pomoc psychologiczną rozumiem jako kontakt z życzliwym człowiekiem.

Lubię czytać książki - ale tylko na urlopie. Pasjonuję się... gotowaniem i to nawet z niezłym skutkiem. Lubię łączyć smaki i eksperymentować bez przepisów. Marzę o kursie kulinarnym w Wietnamie.

Katarzyna Kłubowicz – zastępca dyrektora CODIR- z wykształcenia socjolog, absolwentka wielu szkoleń z zakresu pracy z rodziną uwikłaną w przemoc, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie PARPA. Ukończyła szkolenie z zakresu systemowej terapii rodzin.

Lubię rozmawiać z ludźmi - w kontakcie indywidualnym, podczas prowadzenia grup, warsztatów,  terapii rodziny. Moją zaletą, ale czasami też wadą, jest pamięć. Odprężam się podczas czytania – obecnie głównie prasy. Interesuję się historią – głównie okresem od II wojny światowej i czasami bieżącymi.

W Centrum – łatwiej napisać czego nie robię – nie pracuje z dziećmi i młodzieżą. Oprócz pracy terapeutycznej, rodzicielskiej z osobami dorosłymi zajmuję się sprawami organizacyjnymi naszego Centrum.

.Justyna Bacławska - pedagog, certyfikowany specjalista do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie, liczne szkolenia z zakresu pomocy dziecku krzywdzonemu, terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo behawioralnym, trener szkoleń w w/w zakresie

W Codir zajmuje się głównie pomocą terapeutyczną  dzieciom i młodzieży. Prowadzę również treningi: umiejętności społecznych, zastępowania agresji, pewności siebie oraz  zajęcia wspólne dla  rodziców  i  dzieci

W swojej pracy stawiam na to że każdy młody człowiek potrzebuje dobrego  dorosłego, który będzie mu odpowiedzialnie towarzyszył procesie terapeutycznym.

Lubię spacery i spędzać czas na powietrzu, spełniam się w pracach remontowych

Jacek Bida - specjalista psychiatrii i psychoterapeuta oraz certyfikowany interwent kryzysowy. Od 15 lat pracuje jako lekarz w tym 11 lat pracy w psychoterapii indywidualnej młodzieży, dorosłych, par oraz rodzin. Pracowałem na oddziale dziennym oraz stacjonarnym psychiatrii dzieci i młodzieży jak również w Poradni Zdrowia Psychicznego Dla dzieci i młodzieży gdzie pełniłem też funkcję kierownika poradni dodatkowo pracuję od 10 lat w NZOZ MONAR w Gaudynkach jako psychiatra. Interesuje się literaturą i filmem sci fiction.

W CODiR zajmuję się psychoterapią indywidualną oraz rodzinną, przeprowadzam interwencje kryzysowe oraz diagnozę psychiatryczną.

W mojej pracy kieruję się przede wszystkim szeroko pojętym dobrem pacjenta. Interesuję się psychoterapią, neuropsychologią i psychoanalizą.

Barbara Helena Chrzanowska - psychiatra dzieci i młodzieży

Anna Klimek - psycholog, specjalista psychologii klinicznej, zajmuje się diagnozą zaburzeń neurorozwojowych i emocjonalnych dzieci i młodzieży. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach z tego zakresu. Ukończyła szkolenie z zakresu systemowej terapii rodzin organizowanego w ramach Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii Profesor Marii Orwid

Anna Koszałkowska -  pedagog, profilaktyk uzależnień, certyfikat z zakresu socjoterapii. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I stopnia. Ukończyła szkolenie z zakresu systemowej terapii rodzin organizowanego w ramach Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii Profesor Marii Orwid. Mam 10 lat doświadczenia w pracy z młodzieżą i dorosłymi. W CODiR zajmuję się terapią osób dorosłych oraz rodzinną, prowadzę także grupy psychoedukacyjne dla rodziców.

Anna Kulesza - pracownik rejestracji

Agata Lulewicz - psycholog, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, artterapeutka, terapeuta CBT. Ukończyłam Kurs Podstawowy Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Pracuję w oparciu o myślenie systemowe oraz korzystam z podejścia poznawczo-behawioralnego. Obecnie w trakcie całościowego kursu psychoterapii pod kierownictwem
dr hab. Andrzeja Cechnickiego atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Prowadzę szkolenia i warsztaty. Interesuję się literaturą dziecięcą. Uwielbiam słuchać audiobooków, chodzić do kina i jeść poza domem. Najbardziej wzruszam się w teatrze i gdybym nie została psychologiem, najpewniej skończyłabym szkołę aktorską.

W CODiR prowadzę terapię indywidualną i grupową dzieci/młodzieży oraz konsultacje rodzicielskie.

Agnieszka Mudrewicz - psycholog

Agnieszka Onoszko-Grodzka  – z zawodu jestem pedagogiem, socjoterapeutą, specjalistą d.s przemocy w rodzinie, ukończyłam studium przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci i liczne szkolenia z zakresu pracy z rodzicami, interwencji kryzysowej. Przez sześć lat pracowałam z dziećmi i młodzieżą prowadząc grupy socjoterapeutyczne. Obecnie w Centrum zajmuje się głównie pracą z rodzicami – prowadzę grupy psychoedukacyjne, grupy korekcyjno-edukacyjne, konsultacje indywidualnie, wspieram rodziców w kryzysie.

Z zamiłowania kulturoznawca- lubię czytać, chodzić do kina, teatru, opery.  Do pracy jeżdżę rowerem, każdą wolną chwilę spędzam z rodziną i przyjaciółmi. Moim marzeniem jest wyjazd na obóz wędrowny w Bieszczady z najbliższymi. Ostatnim największym sukcesem zdany egzamin na prawo jazdy

Ewa Prokopowicz-Pilecka - specjalista psychologii klinicznej, specjalista ds przeciwdziałania przemocy, psychoterapeuta i terapeuta rodzinny. Pracuję z ludźmi w każdym wieku – od niemowlaka do emeryta. Posługuję się różnorodnymi metodami terapeutycznymi dostosowanymi do wieku i możliwości osoby z którą pracuję. Dzięki różnorodności uciekam przed rutyną, schematem i wypaleniem zawodowym. W psychoterapii indywidualnej i rodzinnej dominuje w mojej pracy myślenie systemowe o człowieku i jego otoczeniu.

W życiu prywatnym lubię nasze polskie góry i bycie z dobrymi ludźmi. Odpoczywam zajmując się moim ogródkiem, jeżdżąc na rowerze, czytając książki.

Aneta Rudnicka-Porowska - psycholog kliniczny, ukończyłam liczne szkolenia z zakresu terapii dzieci i młodzieży oraz pomocy dzieciom krzywdzonym. Ukończyłam szkolenie z zakresu systemowej  terapii rodzin organizowanego w ramach Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii Profesor Marii Orwid. Pracuję głównie w nurcie systemowym. Interesuje mnie ludzki mózg i jego działanie. Przyjemność sprawia mi chodzenie po górach. Lubię też słuchać muzyki i poznawać nowe smaki.

W CODiR zajmuję się terapią indywidualną i grupową dzieci i młodzieży oraz konsultacjami rodzinnymi.

Marek Siłkowski – prawnik

Anna Wałejsza – psycholog, psychoterapeuta

Maria Katarzyna Żywno – pedagog

Zespół CODiR jest pod superwizją Ryszarda Izdebskiego - superwizora psychoterapii Sekcji Naukowej Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Superwizja ma na celu usprawnienie procesu pomagania klientowi, jest także ważnym elementem doskonalenia zawodowego, a odbywa się równolegle do prowadzonej terapii. Dzięki niej osoby na co dzień mający kontakt z klientem- pacjentem mają okazję przyjrzeć się własnej pracy terapeutycznej oczami doświadczonego superwizora. Superwizja to wzajemna wymiana doświadczeń, przemyśleń, wspólne zastanawianie się nad źródłami trudności, szukanie istoty problemu, dochodzenie do nowych rozwiązań, aby bardziej profesjonalnie pomagać osobom potrzebującym.